Udeľovanie cien

Udeľovanie cien Hudobného fondu 2013

Udeľovanie cien Hudobného fondu 2013

Laureáti cien Hudobného fondu 2013. Zľava: Ikov Kopáčik, Vlado Vizár, Yvetta Kajanová, Juraj Bartoš a Ľuboš Bernáth. Foto Jena Šimková 2013

Vo štvrtok 26. septembra 2013 o 14.00 hod. v Zichyho paláci v Bratislave predstavitelia Hudobného fondu slávnostne odovzdali ceny Hudobného fondu 2013 za významné výkony a dlhoročný prínos v oblasti vážnej hudby, džezu a dychovej hudby.

Laureáti cien Hudobného fondu 2013:

■ Cena Jána Levoslava Bellu - Ľuboš Bernáth za skladbu O mitissima virgo Maria ■ Cena Frica Kafendu - Juraj Bartoš za vynikajúce interpretačné výkony doma i v zahraničí ■ Cena Jozefa Kresánka - Yvetta Kajanová za viacročnú koncentráciu pedagogickej, vedeckej a organizátorskej aktivity na oblasť dejín a teórie jazzu a populárnej hudby ako jedinečnej muzikologickej disciplíny, s prihliadnutím na najnovšie knižné publikácie: Gospel music na Slovensku a Postmoderna v hudbe (minimal, jazz, pop, rock) ■ Cena Ladislava Martoníka - Vlado Vizár za dlhoročnú a všestrannú aktivitu v oblasti jazzovej hudby ■ Cena Karola Pádivého - Ikov Kopáčik za celoživotnú skladateľskú a aranžérsku prácu pre dychovú hudbu a najmä za množstvo edukatívnej literatúry pre dychové nástroje používanej v ZUŠ doma i v zahraničí.

 

V médiách:

TA3 Týždeň v kultúre z 29. septembra 2013 / Ocenenia Hudobného fondu  

Fotogaléria